Звіт директора за 2023-2024 н.р.

3

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ВІННИЦЬКИЙ ЦЕНТР

ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ»
ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА 2023-2024н.р. ТА ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ
РОЗВИТКУ

Упродовж 2023-2024 років колектив закладу працював в умовах повномасштабної війни, яку розгорнула 24 лютого2022р. проти України російська федерація. І це не просто кривава війна, це геноцид нашого народу, екоцид, знищення інфраструктури, житла, навчальних закладів, цілих міст і сіл, грабунок наших матеріальних і культурних цінностей, депортація дорослих і дітей. За офіційними даними в Україні повністю або частково зруйновані понад 3500 навчальних заклади. 2,5роки тривають запеклі бої, а уся територія України щоденно обстрілюється російськими крилатими ракетами і безпілотниками. Ціною сотень тисяч життів відстоюємо нашу свободу і незалежність.

З перших днів війни на базі нашого закладу освіти був створений і працює волонтерський хаб. Прийнято за цей період 1650 внутрішньо переміщених осіб, зараз проживають 88 осіб: створюємо максимально комфортні умови для їх проживання, забезпечуємо їх побут, надаваємо перукарські послуги пораненим у шпиталях та переселенцям у наших майстернях і благодійних осередках, виготовляємо швейну продукцію для ЗСУ, допомагаємо забезпечити побут і захист наших воїнів, прибираємо територію і приміщення, чергуваємо уночі в гуртожитку, проводимо очне та дистанційне навчання, не залишаємо у біді коллег, кожен проявляє свою громадянську позицію, патріотизм, добро, небайдужість.

ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну» є державним навчальним закладом третього атестаційного рівня, який здійснює первинну професійну підготовку випускників шкіл та професійно-технічне навчання незайнятого населення, перепідготовку дорослих за індивідуальними планами, у тому числі осіб з особливими освітніми потребами, з метою забезпечення потреб регіонального ринку праці уконкурентоспроможних кваліфікованих робітниках з 5 інтегрованих та 6 монопрофесій. За роки існування закладу путівку в життя отримали більш ніж 21 тис.кваліфікованих робітників для сфери послуг та промислових підприємств: кравців, закрійників, кушнірів, модисток головних уборів, вишивальниць, швачок, перукарів, візажистів, манікюрників, взуттьовиків, фотографів, годинникарів, в’язальниць, радіотелемайстрів, флористів, оформлювачів вітрин, приміщень та будівель.

У 2022 році з метою визначення пріоритетних напрямків діяльності була розроблена програма розвитку закладуна середньострокову перспективу.

Стратегічною метою ДНЗ “Вінницький центр ПТО технологій та дизайну” визначено забезпечення права на здобуття громадянами України професій відповідно до їх покликання, інтересів, здібностей з метою задоволення потреб економіки України у кваліфікованих робітниках.

Місія – забезпечення ринку праці України конкурентоспроможними кваліфікованими робітниками.

Візія – сучасний заклад професійної освіти нового типу з кращим вітчизняним і європейським досвідом надання освітніх послуг.

Одним із основних напрямків діяльності колективу відповідно до програми розвиткує підвищення якості надання освітніх послуг.

Забезпечення реалізації цього напрямку передбачає:

  • моніторинг рівня якості оволодіння освітніми компетентностями;
  • підвищення кваліфікації педагогічних працівників, посилення кадрового потенціалу закладу;
  • вивчення та упровадження перспективного педагогічного досвіду, розширення арсеналу інструментів дистанційного і змішаного навчання;
  • розробку та впровадження актуальних освітніх програм та навчальних планів;
  • забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу (приведення матеріального і комплексно-методичного забезпечення кабінетів і навчально-виробничих майстерень у відповідність до змісту державних стандартів освіти та умов сучасного виробництва);
  • удосконалення системи оцінювання навчальних досягнень учнів в умовах змішаного і дистанційного навчання.

Якість надання освітніх послуг безпосередньо залежить від людського фактору– - учасників освітнього процесу.

Освітні послуги у 2023-2024 н.р. отримували станом на 01.01.2024 року 546здобувачів освіти, з яких406 навчалися на основі загальної базової середньої освіти і 140 – на основі повної середньої освіти, з них на І курс було зараховано 200 осіб.

Середньорічний контингент складає 524 особи.

Контингент за професіями складав: кравців, закрійників – 129, перукар, візажист – 212,перукар, манікюрник – 47, фотограф – 87, флорист, оформлювач - 71 особа. Середня наповнюваність в групах складала 24 учні. У цьому навчальному році випущено достроково 10 осіб та відраховано -29.

Випуск у травні-червні-177 осіб.

Перехідний контингент на 2024-2025н.р. – 340 здобувачів освіти. План регіонального замовлення на 2024рік - 200 осіб. Станом на 24.06.24 у приймальну комісію подано 48 заяв.

Працевлаштування випускників у 2023р. склало більш ніж 75%.

Якість освіти залежить від готовності учнів засвоювати нові знання. Моніторинг якості знань учнів за результатами свідоцтв про здобуття базової середньої освіти показав середній бал 6,78, відсоток учнів з високим і достатнім рівнем знань-54,08%. Діагностичні контрольні роботи проведені у вересні показали середній бал– 4,46, , відсоток учнів з високим і достатнім рівнем знань -11,47%.

Педагогічний колектив центру – це потужний колектив однодумців, який об’єднує творчих, мотивованих та здатних мотивувати здобувачів освіти на якісні результати навчання, готових до самовдосконалення, інновацій у методах і засобах надання інформації, досвідчених фахівців. Педагоги центру володіють інтерактивними технологіями, технологіями розвитку критичного мислення, STEM-технологіями, організовують роботу над проєктами, застосовують методики діагностики і розвитку творчих здібностей, а в умовах війни – інформаційні засоби дистанційного навчання, своїм перспективним досвідом діляться через публікації у засобах масової інформації та участь у Всеукраїнських освітянських виставках, методичних семінарах і вебінарах, беруть участь і перемагають у професійних конкурсах.

Станом на 01.06.24р. у закладі працював 71 педагогічний працівник, усі мають вищу та професійну освіту, з них 34- ведуть теоретичну( на повну ставку і за сумісництвом) і 24 практичну підготовку.

Серед 34 викладачів – 21 мають вищу кваліфікаційну категорію, що складає 64,5%, з них – 4 мають педагогічне звання «старший викладач», 12«викладач-методист».

Серед викладачів загальноосвітньої підготовки – 2 кандидати педагогічних наук, 2 здобувача наукового ступеню.

Серед 24 майстрів виробничого навчання педагогічне звання «майстер виробничого навчання І категорії» мають 14 осіб(43%), 2 особи -звання «майстер виробничого навчання ІІ категорії»(10,7%).

Однією із основних умов підвищення якості надання освітніх послугє систематичне підвищення кваліфікації педагогічних працівників за різними формами, інструментами і програмами. Це дає можливість відповідно до оновлення змісту освіти обирати ефективні освітні технології, методи і прийоми навчання, удосконалювати комплексне методичне забезпечення предметів і виробничого навчання. У цьому навчальному році підвищили кваліфікацію шляхом проходження психолого-педагогічних курсів 9 педагогів , шляхом стажування – 6 педагогів, шляхомучасті в он-лайн вебінарах, тестах, майстер-класах – 58 педагогів, про що свідчать їх численні сертифікати.

Упродовж звітного періоду зусилля педагогів були направлені на приведення матеріального і комплексно-методичного забезпечення кабінетів і навчально-виробничих майстерень у відповідність до змісту державних стандартів освіти та умов сучасного виробництва. У 2022 році заклад успішно пройшов атестацію за професією «кравець, закрійник» і у цьому навчальному році перейшов до підготовки кваліфікованих робітників за новим стандартом. У новому навчальному році ми упроваджуємо новий стандарт за професією «флорист».

Особливістю нових стандартів є компетентнісний підхід, що передбачає формування і розвиток у здобувачів освіти загальних, ключових і професійних компетентностей. Заклад освіти самостійно розробляє освітню програму підготовки виходячи із загальної кількості годин.

Особливості удосконалення системи оцінювання навчальних досягнень учнів в умовах змішаного і дистанційного навчання обумовлюються багатьма чинниками: це і вибір освітньої платформи, інструментів, що забезпечують синхронну взаємодію суб’єктів освітнього процесу, і розробка он-лайн тестів, і навчання педагогів. Переважна більшість педагогів пройшла навчання щодо використання гугл-інструментів для проведення дистанційного навчання.

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА

Профорієтаційна робота колективом закладу проводиться у багатьох напрямках:

- ведення веб-сторінок «Вступнику» та «Професії» на сайті центру, де розміщуються правила прийому, графік роботи приймальної комісії, контакти, оголошення, інформація про професії;

прийняття заяв в електронній формі через електронний кабінет вступника;

- надання консультацій щодо вступу через соціальні мережі, електронну пошту, телефоном;

- розміщення рекламної інформації в ЗМІ, соціальних мережах, громадському транспорті;

- проведення днів відкритих дверей;

- відвідування загальноосвітніх шкіл;

- проведення виставок фоторобіт учнів у громадських закладах міста;

- проведення майстер-класів для учнів шкіл і дітей з групи внутрішньо переміщених осіб;

-проведення zoom-конференцій для випускників шкіл;

- проведення відео екскурсій по закладу;

- розміщення відеороликів у соціальних мережах.

Шляхами реалізації пріоритетного програмного напрямку були обрані:

  • створення позитивного іміджу освітнього закладу;
  • постійний моніторинг регіонального ринку праці;
  • комунікаційна та рекламна кампанія;
  • консультативна робота центру розвитку кар’єри;
  • створення здобувачами освіти груп у соцмережах з метою проведення профорієнтаційної агітації серед однолітків.

Створенню позитивного іміджу центру сприяли публікації і ролики, які регулярно запускалися в соціальних мережах про успіхи наших учнів і випускників, про заходи, які проводилися у закладі, широке висвітлення успіхів здобувачів освіти на різнорівневих конкурсах і змаганнях.

У закладі організована творча група педагогів щодо формування позитивного іміджу центру, яка займається створенням інформаційних продуктів та розміщенням їх у ЗМІ та соціальних мережах.

Про позитивний імідж закладу освіти свідчить факт наявності сімейних династій, тобто батьки, які навчались у закладі, приводять на навчання своїх дітей, бабусі - онуків.

Релокаційні процеси у зв`язку з тимчасовою окупацією територій сприяли збільшенню робочих місць у нашому регіоні. Наприклад, збільшилась кількість швейних підприємств, які потребують кваліфікованих кадрів. Тому вивчення ринку праці для подальшого укладення трьохсторонніх договорів на підготовку кадрів має велике значення. Таким чином, була поповнена база підприємств, на яких учні проходять практику і працевлаштовуються.

Комунікаційна та рекламна кампанія проводиться системно і цілеспрямовано. На днях відкритих дверей заклад відвідали більше 350 випускників шкіл м. Вінниці і регіону. На офіційному сайті закладу оформлена веб-сторінка, яка знайомить з професіями, за якими проводиться підготовка, і зворотній зв'язок через сайт і електронну пошту.

З метою формування кар’єрної компетентності здобувачів освіти в закладі створено Центр розвитку кар`єри.

Педагогічні працівники закладу, які взяли участь у тренінговій програмі «Організація, просування та методичний розвиток Центрів кар’єри», проводять консультування здобувачів освіти, розміщують інформаційні матеріали на веб-сторінці сайту закладу, навчають здобувачів освіти написанню резюме і створенню портфоліо.

У рамках діяльності Центру проведено зустрічі з успішними випускниками центру Катериною Маковій, Анастасією Жилинською, Денисом Пасічником, Мариною Воронюк.

У соціальних мережах розміщені рекламні ролики з випускниками різних років – майстрами перукарської справи: Анною Олійник,Олександром Нолем, Мариною Бондар.

МОДЕРНІЗАЦІЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ І ОБЛАДНАННЯ

Матеріально-технічна база Центру відповідає вимогам щодо організації освітнього процесу підготовки кваліфікованих робітників.

Освітній процес здійснюється у 17 навчальних кабінетах і лабораторіях та 19 навчально-виробничих майстернях.

За підзвітний період зроблені ремонти у 4 навчально-виробничих майстернях і 1 навчальному кабінеті з заміною покриття підлоги та вікон, придбане електрообладнання для манікюрників і кравців, оновлені інтер’єри загальних приміщень, створені умови для осіб з обмеженими фізичними можливостями, проведено дезінфекцію приміщень; підготовлено теплові вузли до експлуатації в осінньо-зимовий період; проведені малярні роботи, ремонт покрівлі, ремонт стін, сходів, електромонтажні і сантехнічні роботи, підготовлені укриття у навчальному корпусі і гуртожитку.

Програмою розвитку закладу на 2022-2024 роки передбачене створення навчально-практичного центру для підготовки кравців, закрійників. На жаль, заплановане відкриття НПЦ з підготовки кравців, закрійників (закупівля і встановлення нового обладнання) не реалізоване, хоча всі умови конкурсу були витримані. Самостійно закладом виконаний ремонт приміщення швейної майстерні № 101для розміщення цього центру. Але кошти для закупівлі обладнання МОН не виділені.

Продовжувалась робота з ремонту і оформлення навчально-виробничих приміщень для підготовки фотографів: здійснені заміна покриття підлоги, малярні роботи, ремонт системи водовідведення, облаштована робоча зона, закуплені меблі для учнів.

Поступово проводиться робота щодо заміни вікон на металопластикові конструкції і облаштування стін між ними у всіх навчально-виробничих майстернях.

ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Загалом на балансі центру – 46 комп`ютерів, є телевізори, проектори, проте це обладнання потребує постійного оновлення. Щорічно педагоги центру беруть участь у обласних конкурсах проектів на отримання грантів для розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. Проте, за останні роки жоден з проєктів не знайшов підтримки.

У закладі реалізуються заходи, спрямовані на цифровізацію освітнього процесу. З цією метою освітньому процесі застосовуються інформаційно-комунікаційні технології, особливо при змішаній та дистанційній формах навчання. Для ефективної організації навчання здобувачів освіти в умовах обмеження освітнього процесу педагогічні працівники освітнього закладу використовують різні інструменти дистанційного навчання і способи взаємодії з учнями: електронну пошту, Viber, блоги, веб-сервіси (додатки Google, середовище Classroom) тощо, Всеукраїнські освітні платформи, електронні, інтерактивні, мультимедійні, підручники, посібники (колективна їх розробка засобами Learning Apps; електронні версії підручників, які є в електронній бібліотеці на сайті центру, гіпермаркети знань (сторінки Вікіпедії); студії он-лайн освіти (Educational Era), відео конференції, авторські навчальні відеотощо. В умовах дистанційного навчання проведення уроків теоретичного й виробничого навчання відбувається в синхронному та асинхронному режимах з використанням додатків Zoom, Google Meet.

Педагоги широко застосовують власні блоги та електронні навчально-методичні комплекси,створюються електронні матеріали для проведення поточного та тематичного контролю знань;проводитьсяконсультування учнів та батьків щодо особливостей навчання в режимі онлайн.

У обласному конкурсі «Електронне портфоліо як інструмент педагогічного маркетингу сучасного педагога» серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінницької області персональний блог викладача історії Рогозовської-Косунець А.В. отримав 2 місце.

Систематично і послідовно здійснюється підвищення рівня цифрової компетентності педагогічних працівників. Усі педагоги пройшли курс навчання «Цифрові інструменти Google для освіти» і отримали сертифікати та тестування на національній онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта».

На засіданнях методичних комісій розглядались питання особливостей оцінювання навчальних досягнень учнів в умовах дистанційного навчання. Окрім того, педагогічні працівники закладу активно залучалися до вебінарів, семінарів, тренінгів, майстер-класів тощо, більша частина з яких, у зв`язку з військовим станом проводилася в режимі онлайн. За період 2022-2024 років педагогічні працівники центру отримали близько 400 сертифікатів з підвищення кваліфікації й успішного завершення професійних та тематичних курсів.

Створено простір інформаційної взаємодії викладачів та здобувачів освіти через: соціальні мережі,офіційний веб-сайт та електронну пошту.

В змішаному (дистанційному та офлайн) форматі проводяться предметні тижні та тижні професій, позаурочна діяльність.

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ І ПОТРЕБ РИНКУ ПРАЦІ

Професійно-практична підготовка у закладі здійснюється на випуску корисної продукції та наданні послуг населенню згідно з переліками робіт, розробленим і узгодженим методичними комісіями центру відповідно до вимог кваліфікаційних характеристик.

Динамічно зростають контакти Центру з соціальними партнерами - організаціями, підприємствами – роботодавцями.

Завдяки соціальному партнерству з базовими підприємствами вирішуються питання проходження виробничої практики на оплачуваних робочих місцях та працевлаштування.

Педагогічні працівники проходять стажування на кращих підприємствах.

Виробнича практика здобувачів освіти організовується на сучасному обладнанні, застосовуються елементи дуальної освіти.

Відкритими залишаються питання ліцензування нових професій і впровадження неформальної та інформальної освіти – навчання за окремими модулями, короткострових курсів перепідготовки робітників для потреб економіки.

У 2023р. прибуток від господарської і виробничої діяльності склав 1253,84 тис. грн., з них від виробничої діяльності 518,24 тис. грн (414,09 – від виробничої практики і 104,15 – в навчально-виробничих майстернях), за І квартал 2024р. – 193,29тис. грн., від виробничої діяльності – 157,35 тис. грн., у навчально-виробничих майстернях – 17,97 тис. грн.

МЕТОДИЧНА РОБОТА

Методична робота закладу спрямована на розвиток та професійне удосконалення педагогічних працівників, їх ознайомлення з елементами перспективного досвіду колег, обмін ефективними педагогічними знахідками, вдало дібраними формами і методами роботи, науково-дослідницьку роботу.

Методична робота педагогів була зосереджена на творчому педагогічному пошуку в процесі реалізації науково-методичної проблеми “Формування конкурентно-спроможних кваліфікованих робітників через створення сприятливого освітнього середовища на засадах педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу”.

Активізувалась участь педагогів і покращилась її результативність у міжнародних освітянських виставках. За підсумками конкурсів на ХІІ –ХV Міжнародних освітянських виставках науково-дослідницькі роботи викладачів отримали І золоту, 4 срібних і 1бронзову медалі. У 2023роцізаклад удостоєний почесного звання «Лідер інновацій в освіті».

У цьому навчальному році досвід роботи наших педагогів з застосування в освітньому процесі методу проєктів вивчався на міжнародному рівні. Викладачі Чорноус Л.Л. і Юкальчук Л.П. взяли участь у Міжнародних науково-практичних он-лайн конференціях у м. Чікаго.

ВИХОВНА РОБОТА

Головною метою виховної роботи в Центрі є: формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з активною громадянською позицією, готової до конкретного вибору свого місця в житті.

Основні складові виховної роботи спрямовані на досягнення цієї мети.

Виховна робота була підпорядкована таким видам діяльності як дослідницько-пізнавальна та творчо-пошукова, спортивно-оздоровча,трудова та військово-патріотичне і правове виховання

Важливою ланкою роботи було забезпечення соціального і психологічного комфорту учнів (соціально-психологічний та психолого-педагогічний супровід учасників освітнього процесу, підвищення обізнаності всіх учасників освітнього процесу негативними соціальними явищами і механізмами їх уникнення чи протидії тощо).

Проводилася робота над залученням учнів до занять в гуртках художньої самодіяльності, спортивних секціях. На жаль, у цьому році учні займались у гуртках очно дуже мало у зв’язку з обмежувальними заходами. В позаурочний час у Центрі працювали: 7 гуртків художньої самодіяльності, 23 гуртки технічної творчості і 25 предметних гуртків, 8 гуртків за інтересами, 5 спортивних секцій, театр мод, та інші. Результатом творчої співпраці педагогів та учнів є їх численні перемоги на різноманітних творчих конкурсах та спортивних змаганнях у місті, області, регіоні.

Результативність виховної роботи у 2023-2024 н.р.:

- обласні фестивалі:

• обласний конкурс патріотичної пісні і танцю «Моя Україна – святая земля, у сяйві геройської слави», присвячений Міжнародному Дню студента (І місце у номінації «Сольний спів» – Феоктистова-Варшавська Аліна, художній керівник Юлія Донченко)

• обласний фестиваль-огляд художньої самодіяльної творчості «Подільські зорі» на тему: «З любов’ю вічною до тебе Україно!» (І місце у номінації «Сольний спів» Феоктистова- Варшавська Аліна, художній керівник Юлія Донченко; І місце у номінації «Сольний спів» Товпишко Аліна, художній керівник Юлія Донченко; І місце гурток сучасного танцю «Нове покоління» у номінації «Стилізований народний танець», художній керівник Артем Мовчан).

-виставки-конкурси: Обласний проект патріотичної вдячності «Вірю в ЗСУ»;

•Обласна виставка-конкурс фітодизайнерської майстерності «Її величність Жінка» (ІІІ місце);

Обласний етап Всеукраїнських виставок-конкурсів:

«Знай і люби свій край!» (І місце Солоненко Валентина у номінації «витинання», керівник Зоя Волк; І місце Смаль Надія у номінації «інші техніки виконання», керівник Зоя Волк; І місце Земцова Софія у номінації «вироби з тіста», керівник Ліана Федорова; та ІІ місце у номінації «художня вишивка», керівник Оксана Мисловська ),

«Наш пошук і творчість, тобі, Україно!» (І місце у категорії «Архітектура і будівництво» Соловій Діана, керівник Роман Каплінський);

• Обласна виставка новорічних вітальних листівок «Зимова казка України» (два І місця);

  • акції:

•Благодійна акція "Святий Миколай про тебе не забуде"

•Благодійна акція "Подаруймо радість дітям"

•Обласна молодіжна акція "Відмова від паління -безцінний дар собі"

- заходи з різних аспектів виховної роботи:

• Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Моя Батьківщина Україна» (І місце Флят Олександра, Безобюк Ксенія, Дацюк Андрій, Кшановська Павліна, керівник Анастасія Рогозовська-Косунець);

• Обласний проект з відзначення благодійників «Тепле сяйво» (керівник ініціативної групи Володимир Хомрійчук);

• Обласний етап дитячо-юнацького фестивалю національно-патріотичного виховання Всеукраїнського фестивалю «Сурми звитяги» (диплом 2 ступеня );

• Обласний конкурс учнівської творчості «За нашу свободу» (І місце у номінації «Авторська поезія» Соловей Діана, художній керівник Неля Форіс; І місце, у номінації «Малюнок»: Феоктистова-Варшавська Аліна, Гврилишина Юлія, Козак Ірина, Федоренко Володимир, художній керівник Леся Юкальчук );

• Обласний етап Всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Моя Україно!» (керівник Кравченко Віктор – дев’ять І місць; керівник Ревган Анатолій – І місце);

• Обласний етап Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю «Розстріляна молодість» (І місце у номінації «Вокальне мистецтво»: Феоктистова-Варшавська Аліна, художній керівник Юлія Донченко; І – місце Шевчук Анастасія у номінації «декоративно-прикладне мистецтво», художній керівник Ліана Федорова; ІІ- місце дует: Феоктистова-Варшавська Аліна, Товпишко Аліна, художній керівник Юлія Донченко);

• Творчий конкурс на кращий буктрейлер «Шевченкове слово – непереможна зброя» (ІІІ місце Флят Олександра, Перепелиця Катерина, керівники - Рибачук Анна, Іванчишена Ольга);

• Патріотичний флешмоб «Українська вишиванка – спадок нації»;

• Обласний правовий диктант;

•Обласний творчий марафон патріотичних постерів мотиваторів «Будь українцем: читай, думай, спілкуйся» (ІІІ місце, керівник А. Халецька ).

  • всеукраїнські масові заходи за планом Міністерства освіти і науки України:

• Всеукраїнський фестиваль «Розстріляна молодість» (І місце):

• Регіональний фестиваль мистецтв національно-патріотичної творчості "Сурми звитяги" (І місце, ІІІ місце);

• Всеукраїнська виставка-конкурс "Знай і люби свій край" (два ІІ місця);

• Всеукраїнський конкурс юних фотоаматорів "Моя Україно!" (пять І місць та три ІІ місця);

• Всеукраїнський конкурс "За нашу свободу" (чотири І місця та одне ІІ місце).

-спортивні змагання:

- Обласна Спартакіада з волейболу серед команд здобувачів освіти ЗП(ПТ)О (дівчата). Команда здобувачів освіти(07.03.24р., керівники Каплінський Р.С., Петров Д.В., Сафронов Т.К., Хомрійчук В.О.) І місце ;

- Обласна спартакіада з стрітболу (3х3) серед команд здобувачів освіти ЗП(ПТ)О (дівчата) .Команда здобувачів освіти(кервники Каплінський Р.С., Сафронов Т.К., Хомрійчук В.О.) – ІІІ місце;

- Участь у чемпіонаті області з мініфутболу.Команда здобувачів освіти (керівники Сафронов Т.К., Каплінський Р.С., Хомрійчук В.О., Петров Д.В.) -V місце.

СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО І КОМФОРТНОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Для забезпечення захисту учасників освітнього процесу і населення під час повітряних тривог у підвальних приміщеннях навчально- адміністративного і гуртожитку облаштовані найпростіші укриття: виконані косметичні ремонти, приміщення забезпечені необхідними меблями, санітарними кімнатами, медикаментами, запасами води і їжі. Укриття перевірені відповідними службами, про що складені акти обстеження. Організоване нічне чергування педагогів у гуртожитку. Проводиться робота щодо забезпечення укриттів зв`язком і мережею інтернет.

У закладі забезпечується захист прав і свобод дітей, допомога у вирішенні проблем адаптації учнів І курсу до закладу освіти. Проводяться заходи щодо попередження від проявів булінгу.На сайті центру розміщені інструкції і алгоритми дій у разі виникнення необхідності захисту від цього явища.

У закладі проводиться системна профілактична робота щодо подолання правопорушень, злочинності серед неповнолітніх, запобігання розвитку різних форм їх асоціальної, аморальної поведінки, формування відповідальності за своє здоров'я, здоровий спосіб життя,попередження виникнення надмірної психологічної напруги в суспільстві, що переживає війну. Для цього у закладі створений і працює штаб з профілактики правопорушень, укладений договір на співпрацю з відділом ювенальної превенції м. Вінниці, щорічно складається соціальний паспорт, проводяться анкетування здобувачів освіти з метою виявлення у них шкідливих звичок та організований облік здобувачів освіти, що їх мають, проводяться різнопланові заходи, направлені на запобігання цього явища, налагоджена співпраця з ГО «Місія в Україні» щодо профілактики ризикованої поведінки та венеричних хвороб, ранньої вагітності, проводяться акції: «Стоп СНІД!» присвячена всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом, «Скажи булінгу«Ні!», «Скажи наркотикам «Ні», «16 днів проти насилля» тощо.

У закладі забезпечуються рівні можливостей для учнів різних соціальних та гендерних груп. На сайті закладу ведеться блог «Кабінет психолога/соціального педагога»

Чималі зусилля прикладаються для покрашення умов проживання учнів і ВПО у гуртожитку: проводяться ремонти благодійними організаціями власними силами, заміна меблів, проводяться сантехнічні роботи.

ПОШУК, РОЗВИТОК І ПІДТРИМКА ОБДАРОВАНОЇ МОЛОДІ

Педагогічний колектив закладу освіти має багаторічний позитивний досвід з пошуку, розвитку і мотивування обдарованої молоді. Для діагностування творчих здібностей учнів на уроках та позаурочних заняттях застосовуються комплекси творчих вправ та завдань, різноманітні педагогічні методики, змагання, конкурси.

Конкурси професійної майстерності, предметні олімпіади серед учнів проводяться з усіх професій на кожному кваліфікаційному рівні підготовки.

Розвиток творчих здібностей учнів – актуальна проблема сучасної психолого-педагогічної науки. Зміни у суспільстві є складним і тривалим процесом, пов’язаним з пошуком нових шляхів, засобів, які б могли сприяти позитивним змінам у всіх сферах діяльності людини. Це зумовлює необхідність участі у цьому процесі кожного члена суспільства. Недостатня творча активність, відсутність стимулів розвитку обмежує будь які суспільні відносини, а особливо, відносини «майстер – клієнт», що мають місце у випадку підготовки учнів у закладі професійно-технічної освіти та їх подальшої реалізації. Це викликає необхідність формування суспільно-активної та творчої особистості, її самореалізації у навчально-виховному процесі.

Мотивування та підготовка здобувачів освіти до участі у конкурсах професійної майстерності– це один із напрямків роботи всіх педагогів центру.

Робота театру мод «Подільські фантазії», гуртків і секцій за інтересами сприяють самоствердженню здобувача освіти як творчої, успішної особистості.

Досягнення здобувачів освіти у 2023-2024 н.р. на різнорівневих конкурсах:

- на «ХХХ Ювілейному Міжнародному чемпіонаті «Імперія краси», Іспанія, м.Барселона (10.02.24) ІІІмісце в номінації «Креативний макіяж» учениця гр.П-21-21Кислякова К.; ІІ місце в номінації «Чоловіча салонна стрижка» учениця гр.П-21-21Мельникович О.; ІІІ місце у номінації «Фантазійна зачіска»учениця гр.П-21-21 Шевчук В.;

- на «ХХХІ Міжнародному чемпіонаті «Імперія краси», Україна, м.Вінниця (13.04.24) – ІІ місце в номінації «Smoky eyes класика»учениця гр.П-21-21 Кислякова К.; І місце в номінації «Чоловіча стрижка Hair tattoo»- учениця гр.П-21-21 Мельникович О.; ІІІ місце в номінації «Вечірня зачіска» учениця гр.П-21-21 Перепелиця К.; 1 місце в номінації «Салонна чоловіча стрижка» учениця гр.П-22-21 Терлецька Я.;

- на «Фінальному Міжнародному чемпіонаті року «Ліга переможців», Фінляндія, м. Гельсінкі (16.12.23)1 місце в номінації «Вечірня зачіска» майстер виробничого навчання гр. П-31-22 Сафронова І.С.; 1 місце в номінації «Модний макіяж» учениця гр. П-31-22 Бабій О.;1 місце в номінації «Чоловіча стрижка»учень гр. П-31-22 Тимчук М.; ІІ місце в номінації «Салонне моделювання» майстер виробничого навчання Сидорук Н.М.;

- на ХХIV Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика на рівні області Москаленко Микола(Ф-6-23) – ІІ місце;

- на XIV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка (на рівні області) Безобюк Ксенія (Ф-26-21) – ІІІ місце;

-на Всеукраїнському конкурсі есе «Моя Україна» Товпишко Аліна (К-7-23) Керівник Рибачук А.В. диплом фіналіста;

- на обласний конкурс на кращий буктрейлер серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О «Живі сторінки моєї книги» Петер Єва(керівники Рибачук А.В., Іванчишена О.В.)1 місце;

- на Всеукраїнському фестивалі буктрейлерів «BookFashion» Петер Єва (Рибачук А.В., Іванчишена О.В.)2 місце;

- на ІІІ (обласному) етапі ХХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» серед здобувачів освітиЗП(ПТ)О, номінація «Історія України і державотворення» Петер Єва, Безобюк Ксенія–ІІ місце;

- на Обласному етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина-Україна» Робота у номінації «З попелу забуття»

Безобюк Ксенія, Петер Єва 1 місце;

- Обласний етап Всеукраїнського літературно-музичного фестивалю вшанування воїнів України «Розстріляна молодість» – Шевчук А. (Федорова Л.Ю.) – -1 місце;

- XIVМіжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка (на рівні області) Безобюк Ксенія3місце;

- Всеукраїнський конкурс «Код нації» Феоктістова –Варшавська А. учениця гр.Фл-5-23 (Рибачук А.В.,Іванчишена О.В.)диплом фіналіста;

- на V щорічному Всеукраїнському пізнавальному конкурсі, приуроченому до Міжнародного Дня толерантності, Дня гідності та Свободи, що спрямований на підтримку антибулінгової політики нашої країни – «Я – Людина!» шість 1-х місць Керівник Побережник С.С.

ВОЛОНТЕРСЬКА РОБОТА

Війна внесла корективи в освітній процес, проте не змінила ставлення кожного з нас до таких загальнолюдських цінностей, таких як доброта, співчуття, взаємодопомога, доброзичливість, та звичайно ж – патріотизм.

У центрі створений хаб соціальної допомоги.У ньому діють блоки: швейний, перукарський, побутовий, гуманітарний.

Колектив опікується тимчасово переміщеними особами. Співпрацюємо з волонтерськими організаціями щодо забезпечення тимчасово переміщених осіб одягом, продуктами, засобамигігієни.У швейних майстернях працівниками закладу виготовлено більш ніж 5000 тактичних військових аптечок. Співпрацюємо з військовим госпіталем та медичними закладами. Пораненим бійцям виготовлено і передано більш ніж 4000 одиниць нижньої білизни, балаклави, маскувальні костюми та надається перукарське обслуговування. Більшість працівників зробили перерахування коштів на придбання дронів для ЗСУ.

Основними цінностями нашого закладу були і залишаються: гуманізм і духовність, партнерство, демократизм і взаємоповага, прозорість і відкритість, постійний розвиток, доброчесність, удосконалення, творчість і креативність, професіоналізм і мотивація, активність і ініціатива, доступність.

Міжнародні і обласні організації та установи, з якими співпрацюємо у волонтерській сфері :

  • Департамент гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації
  • Вінницька міська рада
  • Департамент освіти Вінницької міської ради
  • Благодійна організація «Благодійний фонд «Подільська громада»
  • Вінницька обласна організація «Товариство червоного хреста»
  • Міжнародна організація з міграції (МОМ)
  • ВПІНО «Філія Актед»
  • Представництво гуманітарної допомоги «Medair»
  • Філія компанії “Людина в біді”
  • Благодійна місія «ІНТЕРСОС»
  • ГО «Добро врятує світ»
  • Вінницька обласна громадська організація “Агенція журналістських розслідувань”.

ЯКИМИ Я МРІЮ БАЧИТИ НАШИХ УЧНІВ У МАЙБУТНЬОМУ?

  • людьми творчими, вільними від стереотипів;
  • людьми, які прагнуть нового, та не забувають своє коріння;
  • людьми щирими, які вміють любити, дружити, будувати відносини;
  • людьми, які мають стійку життєву позицію і вміють її відстоювати;
  • людьми, які стануть гідними представниками нашої України і будуть плідно працювати для її процвітання;
  • людьми вільними і щасливими.
Поділитися: