Порядок реагування

ПОРЯДОК

реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у Державному навчальному закладі «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну» та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчіх актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII" у разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків комісії з розгляду випадку боулінгу (цькування):

1. Керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Cлужбу у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

2.Комісія за результатами проведеного розслідування щодо з'ясування обставин на підставі заяви про булінг (цькування), визначених сторін булінгу (цькування), встановлених можливих причин булінгу (цькування) розробляє рекомендації для педагогічних працівників щодо освітньої діяльності з учнями, причетними до булінгу, їх батьками (особами, що їх заміняють), заходи стабілізації психологічного клімату у колективі, надання соціальних та психолого-педагогічних послуг сторонам булінгу (цькування).

 1. Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.
 2. Практичний психолог у межах своїх посадових обов’язків:
 • діагностує стан психологічного клімату в колективі, в якому відбувся булінг (цькування) та за результатами діагностики розробляє план корекційної роботи з кривдником та свідками із залученням батьків (законних представників);
 • розробляє та реалізує програму індивідуальної реабілітації для потерпілого; розробляє профілактичні заходи для групи, в якій зафіксовано випадок булінгу; для батьків або законних представників;
 • здійснює супровід педагогічних, науково-педагогічних працівників, які забезпечують освітній процес для групи, в якій зафіксовано випадок булінгу;
 • забезпечує надання психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу, стали його свідками або вчинили булінг (цькування).
 1. Педагогічні працівники, які працюють з групою, у якій зафіксовано випадок булінгу, забезпечують:
 • виконання рекомендацій комісії з розгляду випадків булінгу в закладі щодо доцільних методів навчання та організації роботи з учнями, причетними до булінгу та їхніми батьками (законними представниками);
 • дотримання правил поведінки учасниками освітнього процесу, визначених статутом закладу освіти, законодавством;
 • виробляють спільно з здобувачами освіти правила взаємодії групи під час освітнього процесу.
 1. Батьки (законні представники) здобувачів освіти зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу в закладі освіти.
 2. За виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізацію психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу відповідає уповноважена особа або особа, яка її замінює відповідно до наказу директора.
 3. Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування) та накладаються адміністративні стягнення:
 • цькування неповнолітнього - штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 та 1700 гривень відповідно) або громадські роботи від 20 до 40 годин.
 • така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення - штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.
 • булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 роківштраф на батьків або осіб, які їх замінюють.

Неповідомлення директором закладу освіти уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України про відомі йому випадки цькування учасників освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неопадоткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Поділитися: