Порядок подання та розгляду заяв

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ (З ДОТРИМАННЯМ
КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ) ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ
(ЦЬКУВАННЯ) У ДНЗ « ВІННИЦЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-
ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ»


1. Учасники освітнього процесу у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною/працівником закладу освіти або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини/працівника закладу освіти, можуть подати письмову заяву у письмовому вигляді на ім’я директора центру ДАЦИШИНОЇ Галини Вікторівни відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

2. Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу.

3. Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються.

4. У заяві необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон; статус (постраждалий чи свідок булінгу); навести розгорнутий виклад фактів;
інформацію щодо джерела отримання інформації; тривалість; дату подання заяви та особистий підпис.

5. Наказом директора створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі директора центру, педагогічних працівників, практичного психолога, батьків потерпілого та булера, інших зацікавлених осіб.

6. Комісія у 3-денний період розглядає заяву і у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, комісія з’ясовує терміни подій, які відбулися, та отримує їх опис.

7. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації.

8. За підсумками роботи комісії складається протокол.

9. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по закладі освіти.

10. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в учнівському середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу
повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.

11. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

12. Заступник директора з виховної роботи або особа, яка його замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).

13. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

14. Незалежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.

15. Заява складається заявником власноруч. * Заяву можуть подавати особи, яким виповнилося 14 років. Якщо свідком випадку булінгу стала особа, яка не досягла 14 років, то заяву подають батьки або особи, що їх замінюють. * Заяви щодо випадків булінгу можна подавати до кабінету заступника директора з виховної роботи (1 поверх).

Поділитися: