Взуттьовик з ремонту взуття (7442)

Взуття – один з елементів матеріальної культури людства. В усі часи в суспільстві панували певні погляди, смаки, художні уявлення про взуття. І це пов’язано з професією взуттьовика, яка є однією з найдавніших і водночас найсучаснішою, найнеобхіднішою людям.

Ремонт взуття є одним із найбільш поширених видів побутового обслуговування населення: своєчасний та якісний ремонт взуття продовжує термін його використання, відновлює первинну форму взуття, покращує зовнішній вигляд, що в кінцевому рахунку веде до збереження споживацьких якостей.


Робота взуттьовика з ремонту взуття передбачає:

 1. прийом взуття від замовника в ремонт;
 2. проведення профілактичного огляду взуття;
 3. виявлення зношених або пошкоджених частин взуття і потертих місць поверхні, їх фарбування;
 4. підбір і підготовку до роботи необхідних інструментів і матеріалів;
 5. виконання дрібного, середнього або великого ремонту взуття;
 6. фарбування шкіряного взуття; ремонт гумового взуття;
 7. ремонт і відновлення валяного взуття; перевірку якості ремонту.

Основні виробничі операції полягають в наступному: ремонт каблуків, профілактика каблуків, підошви, заміна каблуків, набойок, підошви, штопка, наклеювання захисної підметки низу взуття, підбір колодок, пошиття деталей верху взуття, кріплення низу взуття, розбирання взуття, фарбування, формування верху взуття на колодках, розкрій взуттьових ремонтних деталей, зняття мірки, обробка деталей верху та низу взуття тощо.


Взуттьовик з ремонту взуття повинен знати:

 1. види і властивості матеріалів для ремонту взуття;
 2. основні технологічні параметри для ремонту взуття;
 3. принцип дії обладнання, що застосовується для ремонту взуття, способи усунення несправностей;
 4. оснащення та інструменти для організації праці;
 5. правила техніки безпеки і промислової санітарії;
 6. основи конструювання окремих деталей взуття;
 7. основи трудового законодавства;
 8. основні принципи складання прейскурантів (цін) на ремонт взуття.

Характерною особливістю праці взуттьовика з ремонту взуття є різноманітність робіт, що він виконує. Протягом робочого дня від може займатися виготовленням окремих деталей верху і низу взуття, зшиванням, ремонтом швів, склеюванням, нанесенням латок, заміною каблуків і підошов тощо. Якість та ефективність праці взуттьовика з ремонту взуття багато в чому залежить від стану та розвитку його зорових та рухових органів. Робота взуттьовика з ремонту взуття – фізична праця середньої важкості. Акуратність і увага – обов’язкові властивості кваліфікованого працівника, які гарантують відсутність порушень послідовності операцій з ремонту взуття. Професію взуттьовика з ремонту взуття можна набути за направленням служби зайнятості у Рівненському навчальному центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та на підприємствах, що мають відповідний дозвіл. Термін професійного навчання 3 місяці. Потреба на ринку праці в таких робітниках постійна, ймовірність працевлаштування висока. В сучасних умовах, коли скорочуються обсяги робіт на фабриках індпошиву та ремонту взуття, багато взуттьовиків – ремонтників відкривають власну справу, пропонуючи населенню послуги щодо ремонту взуття, займаються індивідуальною трудовою діяльністю.