Перукар

Перукар (перукар-модельєр) – кваліфікований робітник, який здійснює підбір жіночих. чоловічих і дитячих зачісок в залежності від особливостей обличчя, виконує різні види стрижок, зачісок, укладок, операції з догляду за волоссям.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника державного навчального закладу

“Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну” за професією 5141 “Перукар(перукар-модельєр)


Кваліфікація: перукар-модельєр

Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати:

будову та властивості шкіри та волосся людини; основи санітарії та гігієни; склад та властивості матеріалів та парфумерно-косметичних засобів для виконання різних видів перукарських робіт; технологію виготовлення складних пастижерних прикрас; моделювання та композиції, технологію виготовлення пастижерних виробів та доповнень; напрямки розвитку світової моди в галузі перукарського мистецтва та декоративної косметики; основи макіяжу; корекцію обличчя засобами декоративної косметики; основи кольорознавства; історію розвитку зачіски; норми та правила санітарії, гігієни, охорони праці, пожежного захисту; інформаційні технології, основи галузевої економіки, трудового законодавства.

Повинен уміти:

виконувати послуги з миття та масажу голови, моделювати класичні, сучасні та перспективні чоловічі, жіночі та дитячі стрижки із застосуванням прогресивних методів та технологічних прийомів з урахуванням індивідуальних особливостей людини; персоніфікацію та розроблення нових моделей стрижок. Виконувати укладання волосся феном способом “бомбаж”, “брашинг” та пальцями рук, а також створювати комбіновану укладку феном. Виконувати послуги з гарячої завивки волосся локонами різних видів та хвилями, гарячої завивки із застосуванням прогресивних інструментів та способів з урахуванням індивідуальних особливостей людини та діагностики волосся. Розробляти та моделювати зачіски із використанням різних типів бігуді з урахуванням індивідуальних особливостей людини, зачісок із застосуванням різних способів укладки та пастижерних доповнень. Моделювати та виготовляти пастижерні вироби, доповнення та складні прикраси. Виконувати послуги із холодного укладання волосся хвилями, хімічної завивки волосся різними способами із застосуванням як класичних так і прогресивних технологій. Фарбувати всі види волосся барвниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся, здійснювати часткове фарбування волосся, володіти сучасними способами фарбування, колорування. Розробляти та креативно фарбувати волосся. Виконувати модельні зачіски різних типів з довгого волосся з урахуванням призначення та індивідуальних особливостей людини. Виконувати конкурсні зачіски (жіночі та чоловічі) та бути учасником змагань з перукарського мистецтва. Надавати консультації перукарям з виконання різних видів перукарських робіт.

4. Загальнопрофесійні вимоги:

Повинен:

  1. раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
  2. додержуватися норм технологічного процесу;
  3. не допускати браку в роботі;
  4. знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
  5. використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо.)

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти:

Попередній професійно-технічний освітній рівень – перукар 1 класу:

  1. за умови продовження первинної професійної підготовки в ПТНЗ третього атестаційного рівня без вимог до стажу роботи;
  2. за умови підвищення кваліфікації стаж роботи не менше 5 років за кваліфікацією перукар-модельєр;
  3. кваліфікація перукар-модельєр підтверджується кожні 5 років.

6. Сфера професійного використання випускника:

Побутове обслуговування населення. Перукарська справа.

Поділитися: