Радіомеханік

Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури (7243)

Сучасна електронна апаратура: телевізори, радіоприймачі, магнітофони, електропрогравачі, – міцно ввійшли в наш побут, забезпечуючи культурне дозвілля людей різного віку і професій. Як і будь-який прилад або апарат вона вимагає відповідного рівня обслуговування, а при необхідності, і ремонту. Цим займаються висококваліфіковані фахівці – радіомеханіки.
Радіомеханік встановлює і налаштовує телевізори з кольоровим і чорно-білим зображенням, розбирає, збирає, чистить радіоапаратуру, виявляє і усуває дефекти, модернізує вузли і блоки, ремонтує кімнатні антени і т.д.
В основі будь-якої його діяльності завжди лежить огляд, за допомогою якого фахівець виявляє ознаки несправності приладу. В процесі ремонту радіомеханік орієнтується на специфічні звуки – гудіння або свист трансформаторів, характерні клацання та інші звуки. Дотиком до різних деталей він визначає міцність їх кріплення, ступінь нагріву. Таким чином, радіомеханіку дуже допомагають у роботі хороший зір і слух, тонка дотикальна і температурна чутливість і навіть нюх (запах згорілої деталі).Великі вимоги пред’являються до розумової діяльності фахівця. Він повинен володіти активністю мислення, умінням оперувати абстрактними поняттями.Чимала навантаження в даній діяльності припадає на кисті і пальці рук робітника. Їхні рухи повинні бути точними, впевненими. Хороший майстер – це уважний, організований, терплячий, акуратний працівник. Для нього також бажані такі якості, як контактність, ввічливість, товариськість.


Кваліфікаційні вимоги: 
1. Повна базова загальна середня освіта;
2. Професійно-технічна освіта;
3. Підвищення кваліфікації, стаж роботи за професією III розряду не менше 1 року.


Характеристика процесу праці: 
Праця радіомеханіка починається з підготовчих робіт. Спочатку радіомеханік знайомиться з технічною документацією на пристрій та характером виконання робіт, готує контрольно-вимірювальні прилади (настроює потрібні для роботи режими) та інструмент. Все це робиться з урахуванням вимог з ремонту радіоапаратури, після чого, починається процес виконання робіт (профілактика, пошук несправностей, заміна елементів, регулювання і налагодження, тощо).


Існують різні методи виконання робіт радіомеханіком, серед них: 
1. індивідуально-комплексна (виконання робіт з обслуговування і ремонту всіх типів апаратури);
2. індивідуально-операційна (виконання робіт з обслуговування і ремонту окремих блоків чи окремих типів апаратури);
3. конвеєрна.