Штукатур, маляр

ШТУКАР (7133)

Штукатур – перша будівельна професія, одна з основних і почесних професій на будівництві. Саме штукатур надає будівлі привабливого вигляду, підвищує міцність споруди. Сьогодні штукатур працює різними високотехно-логічними сумішами. Виконує звичайну, кольорову, декоративну штукатурку, архітектурні елементи, реставраційні роботи, які надають старим будинкам оригінальності  та виразності.


Загальна характеристика професії:

У процесі роботи штукатур застосовує різні механізми та інструменти: розчиномішалки, штукатурні лопатки, півтерки, терки, рівні тощо.

Для успішної професійної діяльності штукатур повинен знати та вміти:

  1. виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей;
  2. накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці;
  3. вирівнювання поверхонь;
  4. опорядження колон, балок, фасадів,

Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить, як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем майстерності наближається до художника. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю.


ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК (7132)

Професія лицювальника – плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків( споруд ), надання їм естетичного вигляду. Лицювальник-плиточник – одна з найцікавіших будівельних професій, специфіка якої полягає в тому, що лицювальник має справу в основному з внутрішніми поверхнями будинків.


Загальна характеристика професії:

У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скрабки, кельми, шпателі, рівні тощо.

Для успішної професійної діяльності лицювальник – плиточник повинен знати:

  1. види та основні властивості матеріалів, які застосовуються;
  2. склад розчинів, мастик, способи та технології їх приготування та застосування;
  3. способи розбивки, провішування, промаячування горизонтальної,
  4. вертикальної і криволінійної поверхонь;
  5. норми і правила проведення та приймання оздоблювальних робіт.

МАЛЯР (7141)

Навколишнє середовище тільки сірого, чорного або білого кольору впливає на людину гнітюче. Блакитне небо, зелена трава, різноколірні квіти в навколишній природі створюють приємні відчуття. Хороше самопочуття ми можемо підтримувати фарбами в школі, на робочому місці, в місті і в квартирі. Привнести фарби в життя людини, поєднуючи їх із застосуванням різних матеріалів і самих різних можливостей обробки — це і є професійний світ маляра.


Загальна характеристика професії:

Маляр – одна з найпоширеніших професій в будівництві. Завдання маляра – надати будівлі красивого, привабливого вигляду, нанести шар фарби, що врятує будівлю від руйнування. Маляр займається фарбуванням, обклеюванням, художньою обробкою, ремонтом зовнішніх і внутрішніх поверхонь будівлі. В процесі роботи очищає поверхню від пилу, грязі, іржі, підбирає фарбу потрібного кольору і якості, наносить її тонким шаром на зовнішню поверхню. Маляр 5-6-го розряду виконує складнішу і різноманітнішу роботу: художню обробку стін та підлог, розпис, складання складних кольорів, декоративне лакування і золочення. Малярні обробки надають інтер’єру особливої привабливості, підкреслюють його призначення і атмосферу. За допомогою кольорової гами створюється індивідуальність приміщення. Саме маляр втілює в життя ідеї дизайнера інтер’єру.