ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД “ВІННИЦЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ” СЬОГОДНІ

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ВІННИЦЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ» (далі – Центр) є підпорядкованим Міністерству освіти і науки України державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, що здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення.

Стратегічною метою Центру є забезпечення права на здобуття громадянами України професій відповідно до їх покликання, інтересів, здібностей з метою задоволення потреб економіки України у кваліфікованих робітниках.         Навчальний заклад працює за статутом, затвердженим Міністерством освіти і науки України 14.04.2010 р.

Професії та якість підготовки дозволяють нашим випускникам бути конкурентоспроможними на ринку праці,   плідно працювати у державних, колективних та приватних підприємствах, організовувати власний бізнес.

У закладі працюють високопрофесійні педагоги, переважна більшість яких мають ІІ, І та вищу  кваліфікаційні категорії, педагогічні звання.

Педагогічними працівниками розроблені та видані посібники для учнів і  слухачів з багатьох навчальних предметів.

Поєднання традиційних та інноваційних технологій, відповідальне, творче ставлення до навчання дає можливість молодій людині отримати ґрунтовні знання, стати справжнім майстром – професіоналом.

Працівники навчального закладу намагаються створити таке середовище, коли прекрасне, благотворно впливаючи на учнів, пробуджує в них найкращі людські якості.

Навчально-виробничий процес у Центрі ґрунтується на  принципах гуманістичної особистісно-орієнтованої педагогіки, демократизму, на спільній діяльності педагогічних працівників, учнів, слухачів, батьків, колективів підприємств та організацій і включає  фізичну, загальноосвітню, загально-професійну, професійно-теоретичну, професійно-практичну підготовку, а також виховну роботу. Форма навчання  – денна.

Усі професії, за якими здійснюється підготовка, забезпечені  нормативною та робочою документацією: освітньо-кваліфікаційними характеристиками; типовими навчальними планами та програмами; графіками навчального процесу; робочими навчальними планами, та програмами з предметів фізичної, загально-професійної, професійно-теоретичної та професійно-практичної  підготовки, зміст яких відповідає  типовим з урахуванням змін, погоджених з потребами виробництва; критеріями  кваліфікаційної атестації випускників.

Навчальні програми  розроблені з урахуванням досягнень науки і техніки, впровадження сучасних технологічних процесів, передових методів праці,  регіональних особливостей галузі та потреб роботодавців.

Центр сьогодні – це цілісний комплекс з навчально-адміністративним  корпусом, навчально-виробничими майстернями   та гуртожитком.

У центрі – сучасна матеріально-технічна база. Усі кабінети і майстерні обладнані відповідно до вимог державних стандартів професійно-технічної освіти, естетично оформлені, розташовані в просторих і  затишних приміщеннях. В кабінетах і майстернях є робочі місця викладачів та майстрів виробничого навчання, технічні засоби навчання  (комп’ютери і проектори)  натуральні зразки, інструктивно-технологічні картки, роздатковий матеріал, зразки-еталони продукції, яка виготовляється, площинні наочні посібники.

Працюють 2 комп’ютерних кабінети, підключені до мережі  Інтернет.

Підготовка кравців, закрійників здійснюється у 5 навчальних кабінетах (технології виготовлення одягу, конструювання та моделювання швейних виробів, матеріалознавства, обладнання,  професійної етики і естетики, охорони праці, основ галузевої економіки і основ правових знань, інформаційних технологій ) і 7 навчально-виробничих майстернях. Забезпеченість майстерень швейним обладнанням (172 од. універсальних машин, 55 од. спеціальних машин; 34 прасувальних столи та дошки з прасками) дозволяє організувати навчальний процес в одну зміну.

Підготовка кваліфікованих робітників за професією перукар (перукар-модельєр), візажист здійснюється у 8  навчальних кабінетах (перукарської справи, візажної справи, матеріалознавства, спеціального малювання, основ санітарії та гігієни і охорони праці,   професійної етики і естетики,  основ галузевої економіки і основ правових знань, інформаційних технологій) і 6 навчально-виробничих майстернях. Для навчання, обслуговування населення та надання волонтерських послуг в центрі працює перукарня «Надія» зі   створеними  для клієнтів комфортними  умови.

У перукарських майстернях виконані ремонтні роботи і проведена заміна робочих місць на більш сучасні (дзеркала, крісла, столи, мийки, стерилізатори-опромінювачі).  Загальна кількість робочих місць (крісел і дзеркал) складає 90 одиниць. У кожній майстерні є необхідні електрообладнання, набори інструментів та білизни, косметичні засоби.

Підготовка кваліфікованих робітників за професіями «фотограф (фотороботи), оформлювач табло віньєток та альбомів», «фотограф(фотороботи)» здійснюється в 5  навчальних кабінетах (фотосправи, охорони праці,   професійної етики і естетики,  основ галузевої економіки і основ правових знань, інформаційних технологій); навчальній майстерні, що включає в себе  фотосалон та фотолабораторію.

Підготовка кваліфікованих робітників за професією «флорист, оформлювач вітрин, приміщень та будівель» здійснюється у 4  навчальних кабінетах (флористики, професійної етики,  основ галузевої економіки і основ правових знань, інформаційних технологій),  та  2 навчально-виробничих майстернях.

Щорічно з базовими підприємствами уточнюються й корегуються напрямки підготовки і кількісний склад за професіями шляхом укладання трьохсторонніх договорів. Після цього адміністрація центру  погоджує план прийому з обласним управлінням освіти на навчальний рік. Основні підприємства-замовники кадрів: ПАТ «Володарка», ПАТ «Поділля»,  Вінницька фабрика «Динамо», ательє, малі швейні підприємства, перукарні, салони краси та фотосалони  міста та області, флористичні студії, центри ландшафтного дизайну.

Відповідно до потреб регіону у 2010 році розпочата підготовка  кваліфікованих робітників за професіями «флорист, оформлювач вітрин, приміщень та будівель»,   «перукар(перукар-модельєр), манікюрниця».